Originaalpealkiri: Argo
Žanr : põnevik, draama
Filmi pikkus: 120 min.
Lavastaja: Ben Affleck
Produtsent: Grant Heslov, Ben Affleck, George Clooney
Stsenarist: Chris Terrio, Joshuah Bearman
Näitlejad: Ben Affleck, Bryan Cranston, John Goodman
Tootmisaasta:: USA (2012)
Originaalkeel:: inglise
Linastus Eestis: 09.11.2012
Tõsielusündmustel põhinev põnevik „Argo“ räägib ohtlikust salaoperatsioonist, mille eesmärk oli päästa kuus ameeriklast Iraani pantvangikriisist. Kümneid aastaid ei teadnud avalikkus nendest sündmustest täit tõtt.
1979. aasta 4. novembril jõuab Iraani revolutsioon kõrgpunkti. Mässulised ründavad USA saatkonda Teheranis ning võtavad 52 ameeriklast pantvangi. Kuuel ameeriklasel õnnestub aga kaose käigus põgeneda ning nad saavad varju Kanada suursaadiku kodus. Keskluure Agentuuri „eksfiltratsiooni“ spetsialist Tony Mendez (Ben Affleck) töötab välja riskantse plaani, kuidas need inimesed turvaliselt Iraanist välja toimetada, kuna see on kõigest aja küsimus, mil nad leitakse ja tõenäoliselt tapetakse. Tegemist oli nii uskumatu operatsiooniga, mida on raske ette kujutada päriselt aset leidvat.
Oscari-võitja Ben Affleck („Külm linn“, „Hea Will Hunting“) on nii filmi lavastaja kui ka peaosatäitja. Kõrvalosades Oscari-võitja Alan Arkin („Väike Miss Päikesepaiste“), Bryan Cranston („Halvale teele“) ja John Goodman („Sa ei tunne Jacki“). Filmis astuvad üles veel Kerry Bishé, Kyle Chandler, Rory Cochrane, Christopher Denham, Tate Donovan, Clea DuVall, Victor Garber, Zeljko Ivanek, Richard Kind, Scoot McNairy, Chris Messina, Michael Parks ja Taylor Schilling.
Loo on ekraanile seadnud Chris Terrio, toetudes Antonio J. Mendezi ülestähendustele ning Joshuah Bearmani artiklile ajakirjas Wired. Filmi peaprodutsendid on David Klawans, Chris Brigham, Graham King, Tim Headington, Chay Carter ja Nina Wolarsky. Filmi produtseerimisele aitasid kaasa Oscariga pärjatud George Clooney („Süriaana“) ja Grant Heslov („Head õhtut ja õnn kaasa“).
Veel infot: IMDB Ametlik koduleht
Kommentaare ei ole. Ole esimene!