LEGO® Batman film / Lego Batman Movie

Esilinastus Eestis - 10-02-2017
Režissöör: Chris McKay
Produtsent: Phil Lord, Christopher Miller, Will Allegra, Ryan Harris, Zareh Nalbandian
Stsenarist: Seth Grahame-Smith
Näitlejad: Ralph Fiennes, Michael Cera, Mariah Carey, Zach Galifianakis, Will Arnett
Kirjeldus:
Kogu maailmas laineid löönud pöörase huumoriga “LEGO® filmi”  isehakanud peategelane LEGO Batman sai endale päris oma filmi. Gothamis on toimumas suured muutused. Kui Batman tahab linna Jokkeri küüsist päästa, peab ta loobuma üksildase kangelase imagost, teistega koos töötama ja võibolla isegi natukene rõõmsama näo tegema.

“LEGO® Batman filmi” lavastab Chris McKay, produtsentideks on Dan Lin, Phil Lord, Christopher Miller ja Roy Lee, kes tegid koostööd ka “LEGO® filmi” tehes. Stsenaariumi kirjutasid Seth Grahame-Smith, Chris McKenna, Erik Sommers, Jared Stern ja John Whittington Seth Grahame-Smithi loo põhjal, mis omakorda põhineb LEGO mänguasjadel ja DC Enterntainment tegelastel. Batmani tegelaskuju lõid Bob Kane ja Bill Finger; Supermani loojad on Jerry Siegel ja Joe Shuster. Filmi tegevprodutsendid on Jill Wilfert, Matthew Ashton, Will Allegra ja Brad Lewis.

Filmikunstniku rollis on taas Grant Freckelton, kes oli samas ametis ka ”LEGO® filmis”. Samuti on tagasi ”LEGO® filmi” toimetaja David Burrows koos toimetajate Matt Villa ja John Venzoniga. Muusika loob filmile Lorne Balfe.

Film on dubleeritud eesti keelde dubleerimisstuudios Industrial Productions. Dublaažirežissöör on Oleg Davidovich, dublaažiprodutsent Andrus Kasesalu.

Filmis andsid tegelastele hääle eesti näitlejad: Bruce / Batman – Indrek Ojari, Dick / Robin – Tiit Sukk, Jokker – Üllar Saaremäe, Alfred – Ain Mäeots, Barbara / Batgirl - Haide Männamets, Kompuuter – Inga Lunge, Uudisteankur – Olaf Suuder, Voldemort – Andrus Kasesalu, Clark / Superman – Toomas Krall, Harley Quinn– Kristiine Truu, Dracula – Aleksander Ots, Kassnaine  – Meeli Seerma, laulis Freddy Tomingas.
Žanr: animatsioon, komöödia, märul / Keel: Inglise /

Sulle võib veel meeldida:

LEGO film
2014