Öö seadus / Live by Night

Esilinastus Eestis - 20-01-2017
Režissöör: Ben Affleck
Produtsent: Ben Affleck, Jennifer Todd, Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson Killoran, Chris Brigham, Chay Carter, David J. Webb
Stsenarist: Ben Affleck, Dennis Lehane
Näitlejad: Zoe Saldana, Ben Affleck, Elle Fanning, Sienna Miller, Scott Eastwood
Kirjeldus:
 

Oscari-võitja Ben Affleck (“Argo”) on dramaatilise krimipõneviku “Öö seadus” režissöör ja peaosatäitja. Afflecki kirjutatud on ka stsenaarium, mis põhineb Dennis Lehane’i auhinnatud menukil. Bostonlastele on see teine koostöö pärast tunnustatud draamat „Kui lapsuke kaob”.

Kõik maailmale antu tuleb ettenägematul moel tagasi. Joe Coughlinil pole kombeks isa nõuandeid kuulda võtta. Maailmasõja veteran on isehakanud lindprii, kuigi ta isa on Bostoni politseikomissar. Joe pole läbinisti halb. Ta pole tegelikult valitud eluks küllalt halb. Erinevalt gangstereist, kelle heaks töötamisest ta keeldub, on tal õiglustunne ja lahke süda, mis teevad ta sageli haavatavaks nii äris kui ka armastuses. Kuna Joe tunneb, et teda ja ta lähedasi on ebaõiglaselt koheldud, valib ta ohtliku tee, mis ei peegelda ta kasvatust ega moraalitunnetust. Tema ja ta pöörane meeskond jätavad Bostoni külma talve selja taha ning asuvad Tampas tegutsema. Ja kuigi kättemaks on magusam kui melass ebaseaduslikus rummis, millega ta äritseb, saab Joe teada, et kõigel on hind.

„Öö seadus” produtsendid on Appian Wayst Leonardo DiCaprio („Wall Streeti hunt”, „Otse ahjust”) ja Jennifer Davisson („Märtsi iidid”, „Orb”) ning Pearl Street Filmsist Ben Affleck ja Jennifer Todd („Alice Imedemaal”, „Läbi maailmaruumi”). Tegevprodutsendid on Chris Brigham, Dennis Lehane ja Chay Carter.

Lisaks Affleckile mängivad filmis Elle Fanning („Pahatar”), Brendan Gleeson („Mere südames”, „Harry Potteri” filmid), Chris Messina („Argo”, „Projekt Mindy”), Sienna Miller („Ameerika snaiper”, „Foxcatcher”), Zoe Saldana („Galaktika valvurid”, „Avatar”) ja Oscari-võitja Chris Cooper („Kuidas kirjutada kassafilmi”, „Külm linn”).

Affleck on filmi valmimiseks ühendanud jõud kolme Oscariga auhinnatud operaatori Robert Richardsoni („JFK”, „Aviaator”, „Hugo”), Oscarile kandideerinud kunstniku Jess Gonchori („Tõeline visadus”, „Foxcatcher”), Oscari võitnud monteerija William Goldenbergi („Argo”) ja Oscarile kandideerinud kostüümikunstniku Jacqueline Westiga („Benjamin Buttoni uskumatu elu”). Helilooja on Harry Gregson-Williams („Marslane”, „Kui lapsuke kaob”).

Warner Bros. Picturesi, Warner Bros. Entertainment Company film linastub Eestis 20. jaanuarist 2017.

 

 

 

 
Žanr: kriminaalfilm, põnevik / Keel: Inglise /