Täht on sündinud / A Star is Born

Esilinastus Eestis - 05-10-2018
Režissöör: Bradley Cooper
Stsenarist: Bradley Cooper, Will Fetters
Näitlejad: Sam Elliott, Bradley Cooper, Lady Gaga, Michael Harney
Kirjeldus:
“Täht on sündinud” tähtedeks on neljakordne Oscari nominent Bradley Cooper („Ameerika snaiper“, „Ameerika afäär“, „Õnneteraapia“) ja paljude muusikaliste auhindadega pärjatud Oscari nominatsiooniga superstaar Lady Gaga, kes mängib oma esimest peaosa. Cooperi jaoks on see ühtlasi ka lavastajadebüüdiks.

Traagilise armastusloo uusversioonis mängib Cooper kogenud muusikut Jackson Mayne’i, kes avastab majanduslikes raskustes rabeleva artisti Ally (Gaga) ja armub temasse. Jackson tirib Ally, kes on juba loobumas oma unistusest kord lauljaks saada, rambivalgusesse. Ja ehkki Ally karjäär läheb tõusuteed, on nende omavaheline suhe määratud nurjumisele, kuna Jackson peab halastamatut võitlust oma sisemiste deemonitega.

Filmis mängivad kaasa Andrew Silverstein (nime all Andrew Dice Clay) ja Sam Elliott.

Lady Gaga, kes pälvis 2016. aastal Oscari nominatsiooni filmile “The Hunting Ground“ kirjutatud  lauluga “Til It Happens to You”, esitab selles linateoses koos Cooperi, Lukas Nelsoni, Jason Isbelli ja Mark Ronsoniga loodud originaalloomingut. Kõik laulud on salvestatud otse lavalt.  

“Täht on sündinud” produtsentideks on Bill Gerber, Jon Peters, Bradley Cooper, Todd Phillips ja Lynette Howell Taylor; tegevprodutsentideks aga Basil Iwanyk, Michael Rapino, Heather Parry ja Ravi Mehta.

Bradley Cooperi ja Eric Rothi kirjutatud stsenaarium põhineb Moss Harti (1954), Gregory Dunne’i ja Joan Didioni (1976) stsenaariumidel ning William Wellmani ja Robert Carsoni romaanil.

Kaadri taga töötavad koos Cooperiga operaatorina  Oscari nominent Matty Libatique („Must luik“), kunstnikuna Karen Murphy, toimetajana kolmekordne Oscari nominent Jay Cassidy („Ameerika afäär“, „Õnneteraapia“) ja kostüümikunstnikuna Erin Benach.

Ülemaailmne esilinastus on kavandatud 5. oktoobriks 2018.
Žanr: draama, muusika, romantiline /
Täht on sündinud
Täht on sündinud
Täht on sündinud
Täht on sündinud