Hing anumas / Ghost in the Shell

Esilinastus Eestis - 07-04-2017
Režissöör: Rupert Sanders
Produtsent: Avi Arad, Ari Arad, Mark Sourian, Jeffrey Silver, Steven Paul, Mitsuhisa Ishikawa, Tetsuya Fujimura, Michael Costigan
Stsenarist: Jamie Moss, Jonathan Herman, Masamune Shirow
Näitlejad: Scarlett Johansson, Juliette Binoche, Michael Pitt
Kirjeldus:
Major (Scarlett Johansson) on lähitulevikus esimene omalaadne – koletust õnnetusest päästetud inimene, kes on maailma ohtlikemate kurjategijate peatamisele pühendunud küberneetiliselt täiustatud ideaalne sõdur. Kui terrorismi uus tase tähendab inimeste mõistusesse häkkimist ja nende valitsemist, on Majoril selle takistamiseks ainulaadsed oskused. Uue vaenlasega silmitsi seistes avastab aga Major, et on vales elanud. Tema elu ei päästetud, vaid rööviti. Ta asub oma minevikku välja selgitama ja uurima, kes temaga niimoodi tegi, et takistada teistega sama juhtumast. “Hing anumas” põhineb rahvusvaheliselt menukal Jaapani mangal.

Rahvusvaheliste osatäitjatega filmis astuvad lisaks Scarlett Johanssonile (“Tasujad”, “Tõlkes kaduma läinud”) üles Pilou Asbæk (“Ben-Hur”, “Lucy”), Takeshi Kitano (“Häid jõule, mr Lawrence”, “Battle Royale’i” sari), Juliette Binoche (“Inglise patsient”, “Šokolaad”), Michael Carmen Pitt (“Hannibal,” “Keeluaja kuningas”), Chin Han (“Iseseisvuspäev: uus rünnak”), Danusia Samal (“Hirmuvalitseja”), Lasarus Ratuere (“Terra Nova”), Yutaka Izumihara (“Murdumatu) ja Tawanda Manyimo (“Rändur”), samuti Daniel Henshall (AMC sari “TURN: Washington’s Spies”) ja Kaori Momoi (“Geiša memuaarid”).

Paramount Picturesi, DreamWorks Picturesi ja Reliance Entertainmenti “Hing anumas” põhineb kuulsal Kodansha Comicsi mangasarjal, mille autor ja illustraator on Shirow Masamune. Filmi produtsendid on Avi Arad („X-mehed”, „Imeline Ämblikmees” 1. ja 2. osa, „Raudmees”), Ari Arad („Raudmees”, „Põrguline: kättemaksu hing”), Steven Paul („Põrguline: kättemaksu hing”) ja Michael Costigan („Prometheus”). Tegevprodutsendid on  Jeffrey Silver („Homse piiril”), Tetsu Fujimura, Yoshinobu Noma ja Mitsuhisa Ishikawa. Film põhineb Shirow Masamune koomiksil “Hing anumas”, mille Jaapanis on avaldanud Kodansha Ltd. Stsenaristid on Jamie Moss, William Wheeler ja Ehren Kruger. Režissöör on Rupert Sanders (“Lumivalgeke ja kütt”).

Operaator on Jess Hall („Siin ja praegu). Kunstnik on Jan Roelfs („Kiired ja vihased 6”, „Gattaca”). Visuaalsete efektide taga on Guillaume Rocheron („Pii elu”, „Godzilla”) ja John Dykstra.  Kostüümikunstnik on Kurt and Bart („Näljamängud: Pilapasknäär” 1. ja 2. osa, „Elujanu”). Monteerijad on Neil Smith ja Billy Rich. Heliloojad on Clint Mansell („Must luik”, „Reekviem unistusele”) ja Lorna Balfe. Jumestuskunstnik ja soengumeister on Jane O’Kane („Minu sõber lohe”, „Galaktika valvurid”). Eriefektid lõid viiekordne Oscari-võitja Sir Richard Taylor ja tema WETA Workshopi meeskond („Sõrmuste isanda” ja „Kääbiku” filmid).

 
Žanr: märul, ulme / Keel: Inglise /
Hing anumas
Hing anumas
Hing anumas
Hing anumas