Jupiteri tõus / Jupiter Ascending

Esilinastus Eestis - 06-02-2015
Režissöör: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Produtsent: Andy Wachowski, Grant Hill, Lana Wachowski, Bruce Berman
Stsenarist: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Näitlejad: Sean Bean, Channing Tatum, Mila Kunis
Kirjeldus:
Channing Tatum ja Mila Kunis mängivad filmis “Jupiteri tõus”, mis on filmitegijate Lana ja Andy Wachowski suurejooneline ulmeseiklus.

Kui Jupiter Jones (Kunis) sündis, ennustasid tähed, et ta teeb kunagi suuri tegusid. Nüüd on Jupiter täiskasvanu ja näeb unes tähti, aga ärgates ootab teda karm reaalsus, kus ta peab tualette küürima ja teda jälitab pidev ebaõnn. Kui Maale saabub geneetiliselt täiustatud endine sõjaväelane Caine (Tatum), saab Jupiter aimu, milline saatus teda oodanud on. Tema geenides peitub hämmastav pärand, mis võib kõikuma lüüa kõiksuse tasakaalu.

"Jupiteri tõus" viib vaatajad Chicago tänavatelt läbi kosmose kaugetesse galaktikatesse.

Filmi stsenaristid ja lavastajad on Lana ja Andy Wachowski. Produtsendid on Wachowskid ning auhindadega pärjatud Grant Hill, kellega nad on alates "Matrixi" triloogiast koostööd teinud. Tegevprodutsendid on Roberto Malerba ja Bruce Berman. 

Channing Tatumile (“Super Mike”) ja Mila Kunisele (“Suur ja kõikvõimas Oz”) lisaks on rahvusvahelises näiteseltskonnas veel Sean Bean (“Sõrmuste isanda” triloogia), Eddie Redmayne (“Hüljatud”), Douglas Booth (“LOL”), Tuppence Middleton (telefilm “Naine kaob”), Doona Bae (“Pilveatlas”), James D’Arcy (“Hitchcock”) ja Tim Pigott-Smith (“Alice imedemaal”).

"Jupiteri tõus" viib Wachowskid uuesti kokku inimestega, kellega nad on juba kaua koostööd teinud, kõige viimasena filmi "Pilveatlas" juures. Nende hulgas on Oscariga pärjatud operaator John Toll (“Kartmatu”, “Sügislegendid”), lavastuskunstnik Hugh Bateup, monteerija Alex Berner, kostüümikunstnik Kym Barrett ning juuksur ja meigikunstnik Jeremy Woodhead. Muusika kirjutas helilooja Michael Giacchino.

“Jupiteri tõus” toob vaatajateni eriefektide viimase sõna, mille järgi Wachowskite filme tuntakse. Dan Glass (“Batman alustab”, “Pilveatlas”) juhib filmi eriefektide meeskonda, mida ta on Wachowskite juures teinud "Matrixi" triloogiast alates. Eriefektide kallal töötab ka John Gaeta, kes võitis "Matrixi" eest Oscari.

 
Žanr: fantaasia, seiklus /
Jupiteri tõus
Jupiteri tõus
Jupiteri tõus
Jupiteri tõus