Rampage: purustajad / Rampage

Esilinastus Eestis - 13-04-2018
Režissöör: Brad Peyton
Näitlejad: Jeffrey Dean Morgan, Dwayne Johnson, Joe Manganiello
Kirjeldus:
Ülemaailmne megastaar Dwayne Johnson tuleb ekraanile märuliseiklusega „Rampage: Purustajad“, mille toob kinolinale Brad Peyton.

Inimestest eemale hoidev primatoloog David Okoye (Johnson) jagab purunematut sidet äärmiselt intelligentse hõbeselg-gorilla George’iga, kes on sünnist saadik tema hoole all olnud. Kuid viltu läinud geneetiline eksperiment muudab hella inimahvi tohutu suureks märatsevaks koletiseks. Asjad teeb hullemaks avastus, et leidub ka teisi samamoodi muundatud loomi. Kui need äsja loodud alfakiskjad Põhja-Ameerikat tükkideks rebivad ja oma teel kõike hävitavad, teeb Okoye vastumürgi leidmiseks koostööd hea nime kaotanud geeniteadlasega. Ta võitleb sellel pidevalt muutuval lahingutandril nii selleks, et ära hoida ülemaailmne katastroof, kui ka selleks, et päästa kohutav olend, kes oli kunagi tema sõber.

Filmis „Rampage: Purustajad “ teevad kaasa ka Oscarile kandideerinud Naomie Harris („Kuuvalgus“), Malin Akerman (telesari „Miljardid“), Jake Lacy (telesari „Tüdrukud“), Joe Manganiello (telesari „Puhas veri“) ja Jeffrey Dean Morgan (telesari „Elavad surnud“); ning lisaks ka P. J. Byrne („Wall Streeti hunt“), Marley Shelton („Solace“), Breanne Hill („San Andreas“), Jack Quaid („Näljamängud: Lahvatab leek“) ja Matt Gerald (telesari „Daredevil“).

Peytoni lavastatud filmi stsenaariumi autorid on Ryan Engle ja Adam Sztykiel ning see põhineb videomängul „Rampage“.

Produtsendid on Beau Flynn, John Rickard, Hiram Garcia ja Brad Peyton. See on pärast kassahitti „San Andreas“ juba kolmas kord, mil Johnson, Peyton ja Flynn koostööd teevad. Vastutavad produtsendid on Marcus Viscidi, Dwayne Johnson, Dany Garcia ja Jeff Fierson, ning kaasprodutsendiks on Wendy Jacobson.

Loomingulisse meeskonda kuuluvad filmikunstnik Barry Chusid („San Andreas“), operaator Jaron Presant („Star Wars: Viimased jedid“), monteerija Jim May („Hirmujudinad“) ning kostüümikunstnik Melissa Bruning („Ahvide planeedi koidik“). Muusika loob helilooja Andrew Lockington, kes kirjutas muusika ka filmidele „San Andreas“ ja „Reis 2: Saladuslik saar“).

„Rampage’i“ elukad toob kinolinale tunnustatud eriefektide operaator Colin Strause („San Andreas“, „X-Mehed: Apokalüpsis“) koos viis Oscarit pälvinud eriefektide kompaniiga Weta Digital („Sõrmuste isanda“ triloogia, „Ahvide planeedi koidik“).

„Rampage: Purustajad“ jõuab kogu maailmas kinoekraanidele alates 20. aprillist 2018. New Line Cinema, Wrigley Pictures/Flynn Picture Company/7 Bucks Entertainmenti ning ASAP Entertainmenti toodetud filmi „Rampage“ levitab Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Entertainment Company.
Žanr: seiklus, märul /