Tomb Raider / Tomb Raider

Esilinastus Eestis - 16-03-2018
Režissöör: Roar Uthaug
Stsenarist: Geneva Robertson-Dworet
Näitlejad: Dominic West, Walton Goggins, Alicia Vikander, Hannah John-Kamen
Kirjeldus:
Pööraselt iseseisva Lara Crofti ekstsentriline seiklejast isa kadus, kui ta oli alles varateismeline. 21-aastane Lara, kel pole elus mingeid tõelisi sihte, läbib trendika Ida-Londoni  kaootilisi tänavaid rattakullerina, suutes vaevu üüri maksta, ning peaks käima ülikoolis, kuid sinna ta just sageli ei jõua. Kuna ta on otsustanud ise oma tuleviku luua, keeldub ta isa äri üle võtmast ja leppimast mõttega, et isa ongi surnud. Kui tal soovitatakse faktidega leppida ja seitsme aasta järel eluga edasi minna, ei mõista isegi Lara, mis ajendab teda viimaks isa salapärase surma mõistatust lahendama.

Isa viimaseid soove eirates loobub Lara kõigest tuttavlikust, et otsida isa viimast teada olevat sihtpunkti, milleks oli legendaarne hauakamber kuskil Jaapani ranniku lähistel asuval müütilisel saarel. Kuid tal ei seisa ees lihtne ülesanne. Juba teekond saarele on äärmiselt ohtlik. Laral on abiks vaid terav mõistus, pime usk ja ülimalt kangekaelne loomus, kui ta peab tundmatusse rännates omaenda võimete piire ületama. Kui ta ohtlikust seiklusest eluga välja tuleb, võib sellest sündida tõeline tema ja ta on väärt kandma nime „seikleja”.

Warner Bros. Picturesi ja Metro-Goldwyn-Mayer Picturesi „Tomb Raideris” saab alguse noore ja meelekindla Lara Crofti teekond ülemaailmseks kangelaseks. Filmi peaosas astub üles Oscari-võitja Alicia Vikander („Ex Machina”, „Taani tüdruk”). Režissöör on Roar Uthaug („Laine”) ja produtsent on GK Filmsi esindav Oscari-võitja Graham King („Kahe tule vahel”). Filmi tootmist alustati Square Enixi, Crystal Dynamicsi ja Eidos Montreali ülipopulaarse videomängu 20. aastapäeva saabudes.

„Tomb Raideris” astuvad veel üles Dominic West („Rahamaailm”, „300”), Walton Goggins (”Vihane kaheksa”, „Vabastatud Django”) ja Daniel Wu (AMC sari „Into the Badlands”).

Filmivõtted toimuvad Lõuna-Aafrikas ja Suubritannias ning Uthaug lavastab Geneva Robertson-Dworeti kirjutatud stsenaariumi. Meeskonda kuuluvad ka operaator George Richmond („Võimatu missioon: salajane rahvas”), kunstnik-lavastaja Gary Freeman („Pahatar”), Oscarile kandideerinud monteerija Stuart Baird („Skyfall”, „Gorillad udus”) ja kostüümikunstnik Tim Wonsik („Galaktika valvurid”, „Kapten Ameerika: Talvesõdalane”).

„Tomb Raiderit” levitab Warner Bros. Pictures ja teatud riikides ka MGM.
Žanr: seiklus, märul /
Tomb Raider
Tomb Raider
Tomb Raider
Tomb Raider