Hugh Bonneville: me kõik oleme end võõrana tundnud
27-11-2017

Hugh Bonneville: me kõik oleme end võõrana tundnud

Loe Kristi Pärn-Valdoja intervjuud Hugh Bonnevillega.

«Kui emad-isad tulid lastega «Paddingtoni seikluste» esimest osa vaatama, lootes, et saavad ise pimedas soojas ruumis vaikselt silma looja lasta, siis pidid nad pettuma, sest mingil hetkel avastasid ka täiskasvanud end laginal naermas ja väikesele karule kaasa elamas,» räägib näitleja Hugh Bonneville. «Täpselt sama juhtub ka teise osaga.»

Seriaalist «Downton Abbey» ja filmist «Notting Hill» tuntud näitlejal, kes mängib Paddingtoni filmides pereisa Henry Browni, on täiesti õigus. 1. detsembrist Eestis kinno jõudev «Paddingtoni seiklused 2» on kohati täiesti hüsteeriliselt naljakas ja samas võtab silma niiskeks ka. «Ütlen ausalt, et lõpptulemus ületas kõik mu ootused,» kinnitab Bonneville, kui temaga sügise hakul telefoni teel vestleme.

Ja tõeline inglise härrasmees on ta igal juhul. Kui intervjuuks antud aeg otsa saab, katkestatakse meie vestlus üsna ebaviisakalt – naisehääl hüüab vahele «aeg läbi» – ja läbi see siis ongi. Kolme minuti pärast helistatakse mulle aga tagasi ja seesama naisehääl teatab – pisut pahuralt, nagu mulle tundub –, et härra Bonneville’il on katkestamise pärast väga piinlik, ta soovib vabandust paluda ja oma mõtte lõpuni rääkida.

Head kombed, midagi ei ole öelda.

Karupoeg Puhh ja Paddington on ilmselt kaks kõige kuulsamat briti karu. Kas nad olid ka osa teie lapsepõlvest?

Vägagi. Need raamatud polnud minu jaoks olulised mitte ainult seetõttu, et ema ja isa neid mulle ette lugesid, kui väike olin, vaid ka seepärast, et need olid esimesed raamatud, mida ma ise lugema hakkasin. Seepärast tunnen Paddingtoni ja tema seiklustega erilist sidet.

Mõlemas raamatus olid suurepärased unejutud – head lühikesed lood – ja mõlemad on täiesti ajatud. Paddingtoni puhul meeldib mulle eriti see, et ta näeb inimestes ja olukordades alati eelkõige head, selline optimistlik meelelaad istub mulle hästi.

Kui ma intervjueerisin näitleja Emma Watsonit, siis ta ütles, et «Kaunitari ja koletise» võtetel oli kõige naljakam see – kuna tegemist oli muusikaliga –, kuidas tema kangelanna linnas ringi jalutas ja siis ühtäkki heast peast laulma hakkas. Kas Paddingtoni seiklusi filmides tuli ka ette koomilisi hetki, kui pidite rääkima kujutletava karuga?

Aga see karu ei ole ju kujutletav, vaid väga päris! No hea küll, eks tuli ette hetki, mil Paddington keeldus oma treilerist välja tulemast ning siis läks vaja n-ö abijõudusid, kes tema repliike ütlesid, ja vahel ei olnud neidki. See oli natuke kummaline ja kohati naljakas, aga sellega harjub ära. Ja kui ma nägin lõpptulemust ning seda, kui suurepäraselt tänapäeval arvutiga kõike lisada saab ja kui päris see karu oli… See oli võimas tunne!

Eelmine film oligi ju tegelikult esimene kord, kui Paddington suurele ekraanile toodi. Kas see, et varem polnud võimalik teha nii häid eriefekte, ongi ehk põhjus, miks ta pole varem suurele ekraanile pääsenud?

Just nimelt! Paddingtonist on tehtud küll mõned tele- ja multifilmid, aga mängufilm ootas oma aega. Meie produtsent David Heyman soovis Paddingtoni juba ammu filmiks teha: isegi sel ajal, kui ta Harry Potteri filme produtseeris, rääkis ta muudkui Paddingtonist. Ma ütlen ausalt, see tulemus ületas kõik minu ootused.

Esimene Paddingtoni film rääkis suuresti ka sellest, mis tunne on olla n-ö uus õpilane klassis. Kas te ise olete seda kogenud?

Arvan, et seda tunnet on kogenud igaüks, olgu siis kas esimesel koolipäeval või elukohta vahetades või reisides riiki, kus ta varem pole käinud. Usun, et sellepärast Paddington kõnetabki nii suuri kui ka väikseid – me kõik oleme end kusagil võõrana tundnud, püüdes sisse sulanduda nii hästi või halvasti, kui oskame, ja mõista inimesi, keda me üldse ei tunne. See on lihtne ja universaalne lugu.

Kas te ise olete hea sissesulanduja?

Ma ei taha uude kohta minnes oma lippu maasse torgata enne, kui tean täpselt, kuhu olen sattunud. Aga mulle meeldib avastada uusi kultuure ja lasta võõraid inimesi oma ellu, et nende kultuuri paremini mõista. Nii et jah, arvan, et ma kohanen uute elamuste, kohtade ja kogemustega päris hästi.

Kuidas teie poeg esimesse Paddingtoni filmi suhtus?

Ta on teismeline, nii et ütles sõna-sõnalt nii: «Noh, läks miljon aastat aega, aga lõpuks teed sa midagi, mis on peaaegu hea.»

Kumb oli kurjem pahalane, kas Nicole Kidman esimeses või Hugh Grant teises osas?

Austraallased on ikka kurjemad, hahaha! Tegelikult oli Nicole’i tegelane tõesti puhast kurjust täis, ta tahtis ju Paddingtoni topiseks teha! Hugh’ tegelane on rohkem loll kui üdini halb, ta on pigem võluvalt paheline.

Ma ei tahaks liiga palju välja lobiseda, muidu pole kinos huvitav, aga ütleme siis nii, et erinevalt Kidmani tegelasest ei ole Grantil otseselt karu vastu midagi, teda kannustavad teised motiivid.

Rääkides Hugh Grantist, mis tunne oli temaga pärast «Notting Hilli» jälle koos tööd teha?

Tegelikult päris tore. Mul on meeles, et istusime ükspäev proovis ja arutasime, et tõesti-tõesti, sellest on 19 aastat möödas, kui me viimati koos proove tegime. Ja meil mõlemal oli tunne, et kuigi see oli nii ammu, oleks see tegelikult olnud nagu eile. Meil oli võtetel tohutult lõbus, oli tore jätkata sealt, kus kunagi pooleli jäime.

Ma kohtusin tänavu suvel Monte Carlo televisioonifestivalil Tim McInnernyga, kes samuti «Notting Hillis» mängis. Tema meenutas lugu, kuidas teid võtetel tooreste munadega loobiti. On teil see meeles?

Jaa, muidugi! Asi oli selles, et kõikidele, kes pidid Notting Hillis oma poe meie võtete pärast kinni panema, maksti päris hästi, ja tollele tüübile ka, aga miskipärast ajas midagi teda ikkagi närvi, nii et ta hakkas meid munadega loopima. Ja mul on meeles, et kostüümiosakond oli sellepärast tohutus paanikas ning me pidime munaloopija eest varju jooksma, et riided mustaks ei saaks.

Ma loodan, et Paddingtoni võtetel teid munadega ei loobitud.

Oh ei, ainult marmelaadiga. (Naerab.)

Kas teile maitseb marmelaad?

Hm, ma ütleksin nii, et head asja ei tohi olla liiga palju. Pärast esimest filmi saatsid kõik mu sõbrad ja tuttavad, no tõesti igaüks, kelle nimi mul märkmikus kirjas, mulle purgi marmelaadi, sest nad arvasid, et see oleks kena ja originaalne. See oli neist muidugi väga lahke, aga nüüd on mul kodus kapp marmelaadi täis ja ma püüan end sellest sõna otseses mõttes läbi närida. Selle marmelaadikogusega, mis mul praegu on, võiksin ma kolida hüljatud saarele ja seal mitu kümnendit ära elada.

Kas Paddingtoni seikluste teine osa on teie meelest nagu esimenegi – täiskasvanute jaoks sama lõbus kui lastele?

Absoluutselt! Ma arvan, et esimese filmi võlu seisneb kindlasti ka selles, et kui emad-isad tulid lastega kinno lootuses, et saavad ise pimedas soojas ruumis vaikselt silma looja lasta, siis mingil hetkel avastasid nad end laginal naermas ja karule kaasa elamas.

Nii on ka teisega – see on korralik film, mis töötab iga põlvkonna jaoks erineval tasandil. Stsenaariumi autorid Paul King ja Simon Farnaby on väga vaimukad kirjutajad, nii et filmist leiab piisavalt nalju, mida naudivad lapsed, aga mis täiskasvanute peal töötavad teisel tasandil.

Aga kas teie kui näitleja jaoks on erinevust selles, kas mängite laste- või n-ö suurte inimeste filmides?

Ei, üldsegi mitte. Sel hetkel, kui hakkad mõtlema, et nii, nüüd mängin lastele, ja hakkad seda kuidagi teistmoodi või üle võlli tegema, läheb asi käest ära. Kui suhtud oma publikusse kasvõi veidigi üleolevalt, teevad nad su soolikatest sukapaela, nagu meil Inglismaal on kombeks öelda. Lapsed haistavad pettust miilide kauguselt, nii et sa pead oma tegelaskuju mängima nii tõetruult ja täpselt, kui oskad, hoolimata sellest, kui vana on vaatajaskond, kellele konkreetne film on mõeldud.

Ja ma ei saa jätta küsimata «Downton Abbey» kohta. Palun meenutage mõnd eriti suurepärast hetke selle sarja võtetelt!

Need hetked ei olegi niivõrd ajast, mil kaamera käis, vaid sellest, kui kaamera kinni oli.

Kõige mälestusväärsem oli kahtlemata see, kui meile tuli külalisnäitlejaks Shirley MacLaine. See hetk, mil ta esimest päeva võttele saabus ja Maggie Smithi tervitas. See, kuidas need kaks võrratut näitlejat ja legendi kohtusid külmal hommikul kell kaheksa Highclere Castle’is ja teineteist tervituseks embasid…

Minu meelest olid nad varem ainult korra elus üksteist näinud ja selle taaskohtumise tunnistajaks olemine oli väga eriline moment. Nad said võttel suurepäraselt läbi ja olid koos kohutavalt naljakad. Neil ei olnud kahjuks küll väga palju ühiseid stseene, aga minu jaoks oli suur asi need nädalad Shirley ja Maggiega koos veeta.

Ma lugesin kusagilt intervjuust teie sõnu, et see seriaal oli Ameerikas isegi veel populaarsem kui Inglismaal. Vastab see tõele?

Mitte päris. «Downton Abbey» oli populaarne mõlemal pool ookeani, tegelikult igal pool maailmas. See üllatas meid siis ja üllatab ikka veel – kuidas võib üks brittide kostüümidraama niimoodi inimesi üle maailma kõnetada. Eestlasi siis ilmselt ka, jah?

Oojaa!

No näete. Me ausalt öeldes ei oodanud seda. Aga ameeriklaste ja inglaste erinevus seisneb selles, nagu ütles väga hästi Rob James-Collier, kes mängis toapoiss Thomast, et kui Ameerikas jooksevad inimesed kasvõi punase tulega üle tee, et tulla sulle ütlema, kui väga nad seda sarja armastavad, siis Inglismaal tormavad nad üle tee, et saaks sulle öelda, et nad ei vaata seda seriaali üldse.

See on selline briti värk. Kui mingi asi on liiga populaarne, siis teatud osale ühiskonnast meeldib seda põlata. Selline «pika mooni efekt», nagu me ütleme, et pikematel võetakse pea maha ja püütakse mutta trampida.

Aga fännid tulevad teiega endiselt rääkima?

Aina vähem ja vähem, kuigi see on alati nii tore, kui nad midagi ilusat ütlevad. Ma arvan, et sarja efekt hakkab vaikselt hääbuma, mis ei ole otseselt halb – uued asjad tulevad ju peale. Aga «Downton Abbey» oli kuus aastat väga oluline osa minu elust, nii et mul on siiralt hea meel, kui inimesed tulevad ja ütlevad, et see läks neile korda ning nad nautisid seda.

«Downton Abbey» ja Paddington on mõlemad oh kui inglaslikud. Mis on teie jaoks tõeliselt inglaslik?

Hm, see on raske küsimus… No kindlasti ei ole see teekoogid ja šampanja, seda võin kinnitada. Ja kindlasti ka mitte pelgalt marmelaad või ühe väikese karu seiklused.

Praegu on väga raske defineerida, mis võiks olla tõeliselt britilik. Kuna me oleme ju Euroopast lahkumas, siis on meil hetkel kerge identiteedi- ja ütleksin isegi, et kultuurikriis. Sel teemal peetakse laiaulatuslikke diskussioone.

Me ei ole enam eurooplased ega saagi enam nendeks, mis on minu meelest täiesti häbiväärne. Mulle meeldib väga olla osa Euroopast ja mul on kummaline mõelda, et varsti ma seda enam ei ole. Aga ma loodan, et me jääme kõik siiski sõpradeks.

Mina ka! Aga kas oskate nimetada rolli, mille üle olete oma karjääri jooksul kõige rohkem uhkust tundnud?

Püha jumal, seda on väga raske öelda. Huh. Ma arvan, et see vastus pole ehk päris ootuspärane, sest tegemist oli üsna väikese projektiga, telefilmiga «Love Again», mille tegin 15 aastat tagasi ja kus mängisin poeet Philip Larkinit.

Ma poleks sada aastat uskunud, et ma selleks võimeline olen, see roll tundus olevat minu liigast väljas. Ma andsin endast kõik, et see hästi välja tuleks, ja ma olen selle üle tõeliselt uhke. Mitte enda rollisoorituse, vaid just filmi kui terviku üle. Stsenaarium oli suurepärane, kogu produktsioon ja Susanna White’i vapustav režissööritöö…

Jah, ma arvan, et see on ilmselt asi, millele ma ka aastate pärast kiindumusega tagasi vaatan.

Artikkel ilmus 26.11.2017 POSTIMEHES.

La Llorona needus

Esilinastus Eestis
19-04-2019
Loe edasi

Stockholm

Esilinastus Eestis
19-04-2019
Loe edasi

Teen Spirit: laula südamest

Esilinastus Eestis
12-04-2019
Loe edasi

Kärva maha, paps!

Esilinastus Eestis
12-04-2019
Loe edasi

Shazam!

Esilinastus Eestis
05-04-2019
Loe edasi

Gloria Bell

Esilinastus Eestis
29-03-2019
Loe edasi

Kuninganna corgi

Esilinastus Eestis
22-03-2019
Loe edasi
20-03-2019

12 küsimust ja vastust superkangelasefilmi SHAZAM! kohta

Meist igaühes on peidus superkangelane, kelle välja toomiseks läheb vaid pisut võlukunsti vaja. Filmis “Shazam!” saab alguse lugu samanimelisest DC superkangelasest, keda kehastab Zachary Levi . Humoorikas superkangelasefilm SHAZAM! linastub kinodes 5. aprillist. Pane oma teadmised proovile lõbusate fi...
Loe edasi
25-02-2019

91. Oscarid on jagatud!

24. veebruari öösel toimus Los Angeleses pidulik 91. Oscari gala. Selle aasta suurim võitja oli muusikafilm "Bohemian Rhapsody", mis pälvis kokku neli auhinda. Film võidutses parima meespeaosa (Rami Malek), parima montaaži, parima helirežii ja parima helimontaaži kategooriates. Kolme Oscariga jä...
Loe edasi
04-02-2019

25 lõbusat fakti animatsiooni ''LEGO® film 2'' kohta!

“LEGO® film 2” on kauaoodatud järg populaarsele ülemaailmsele fenomenile. Animatsioon toob kinoekraanidele märulit täis seikluse, kus Bricksburgi kangelased peavad päästma oma armastatud linna. Filmi eestikeelses versioonis annavad kangelastele hääled Priit Võigemast (Emmet ja Rex...
Loe edasi
31-01-2019

Saage tuttavaks, tema on BENNY!

Lõbus, leidlik ja alati valmis sõpru aitama, kuhu see teda ka ei viiks. Benny on katkise kiivriga kosmosekutt. Benny on kõige õnnelikum kosmoselaevades, neid ehitamas, kosmoselaevadest rääkides või neist mõeldes. “LEGO® film 2” on kauaoodatud järg populaarsele ülemaai...
Loe edasi
30-01-2019

Saage tuttavaks, tema on METALLHABE!

Saage tuttavaks, tema on METALLHABE! Sel lahinguvalmis piraadil on endiselt nutikas pea õlgadel – või mõnes muus kohas, kuhu see pärast mahalöömist satub. Metallhabe ehitab pidevalt ümber oma keha, mis on osaliselt piraadilaev ja osaliselt mitmeotstarbeline nuga, millel palju lisasid, nagu saabel, ...
Loe edasi
29-01-2019

Saage tuttavaks, tema on KINDRAL KAOS!

Maski kandev Sõsarsüsteemi kosmosepiloot Kindral Kaos on Kuninganna Watevra Wa’Nabi enesekindel komandör, kes võtab kinni Emmeti sõbrad. Ta laskemoonaks on kleepsud, südamed ja tähed, mis lausuvad enne plahvatamist armsal häälel nunnusid fraase. See sõda on teda kõvasti karmist...
Loe edasi
28-01-2019

Saage tuttavaks, tema on KUNINGANNA WATEVRA WA’NABI!

Kauge Sõsarsüsteemi kuninganna Watevra Wa’Nabi on strateegiline ja mitmetahuline valitseja, kel on salaplaan, mis võib muuta Emmeti, Lucy ja kõigi nende sõprade elu. Kui asjad ei lähe nii, nagu tema tahab, hakkab ta laulma ja tantsima, et oma seisukohta selgeks teha. Bricksburgi kodanikud seisavad sil...
Loe edasi
25-01-2019

Saage tuttavaks, tema on REX OHUVEST!

Rex on ülilahe karm kutt ja kangelane, kes lendab koos meeskonnaga läbi kosmose oma megatuunitud lahingulaevas Rexcelsior. Rex on kõike, mida Emmet ei ole: enesekindel, hulljulge ja maailma asjades kogenud. Ta väidab, et leiutas fraasi “ei mingeid kahetsusi”, kuigi ta kahetseb, et seda ametlikult ei registreerinud...
Loe edasi
24-01-2019

Saage tuttavaks, tema on BATMAN!

Sünge, sarkastiline ja ennast täis nagu ikka ning ka sama armastusväärne. See superlahe superkangelane on alati valmis maailma päästma. Batman on pisut rohkem koostööaldis kui varem – peaasi, et kõik teavad, et tema on juht ja täiuslik ning igal moel äge. Ilmselgelt. “LEGO®...
Loe edasi
23-01-2019

Saage tuttavaks, tema on ÜKSKIISU / ULTRAKIISU!

See suuresilmne ükssarviku ja kassi ristsugutis armastab endiselt sädelust ja kõike, mis on armas ja pehme, kuigi ka temas on arenenud karmim Apokalüpsisburgi pool. Sisemine viha muudab Ükskiisu raevukaks Ultrakiisuks - ülisuureks möirgavaks võitlusmasinaks. Viis aastat on möödas ajast, mil ...
Loe edasi
22-01-2019

2019. aasta Oscarite nominatsioonid on selgunud!

Tänavused Oscarite nominendid on selgunud. Võitjad selguvad juba 24. veebruaril, kui toimub 91. Oscari gala.  Muusikafilm TÄHT ON SÜNDINUD kogus kokku kaheksa nominatsioon, sealhulgas nii parima filmi kui ka parima naispeaosatäitja kategooriates. Paljude muusikaliste auhindadega pärjatud super...
Loe edasi
22-01-2019

Saage tuttavaks, tema on LUCY!

Lucy, tuntud ka kui Metsik, on tugev ja karm Meisterehitaja. Vapra juhina võitles ta alati oma uskumuste eest.  Lucy jumaldab kõike, mis teeb Emmeti eriliseks: ta lahkust, optimismi ja seda, et ta paneb oma kohvi sisse 25 tükki suhkrut. Aga kui LEGO® DUPLO® sissetungijad on purustanud Lucy linna tükkideks, kard...
Loe edasi
21-01-2019

Saage tuttavaks, tema on EMMET!

Emmet Klotsowski on linna kõige positiivsem ja hoolivam kutt ning ainus, kes ikka veel usub, et kõik on äge. Aga ta päikeseline iseloom ei pruugi olla piisav eluks uues sünges Apokalüpsisburgi maailmas. Meile tuttav Eriline Emmet peab ehk karmimaks muutuma ja ajaga kaasas käima, kui ta tahab luua ideaalse &ot...
Loe edasi
07-01-2019

Kuldgloobuste võitjad on selgunud

7. jaanuari öösel jagati välja järjekordsed Kuldgloobuste filmiauhinnad. Suur rõõm on teatada, et ACME Filmi levist pärit humoorikas film ROHELINE RAAMAT võidutses parima filmi (komöödia), parima meeskõrvalosatäitja (Mahershala Ali) ja parima stsenaariumi (Peter Farrelly...
Loe edasi
03-01-2019

Poksifilmi CREED II huvitavad faktid

4. jaanuarist kinodes linastuv film CREED II jätkab “Rocky” lugude saagat ja on järg kriitikute tunnustuse pälvinud ning publiku lemmikuks saanud 2015. aasta filmile “Creed: Rocky pärand”. Filmis asuvad taas peategelasi Adonis Creedi ja Rocky Balboat kehastama Michael B. Jordan ja Sylvester Stallone. Vaa...
Loe edasi
07-12-2018

76. korda toimuva Kuldgloobuste nominendid on selgunud

Meil on suur rõõm jagada teiega Kuldgloobusele nomineeritud filme, mis on ACME Filmi levist peatselt kinolevisse jõudmas või on juba kinodes näidatud.  ROHELINE RAAMAT (kinodes 11.01.2019) - parima film (draama), parima režissöör (Peter Farrelly), parima stsenaarium, parima näitleja (Vig...
Loe edasi
03-12-2018

Intervjuu Soome filmistaari Peter Franzéniga

Seoses ajaloolise filmi TUHK LUMEL rahvusvahelise esilinastusega PÖFF-il viibis näitleja Peter Franzén eelmine nädal Tallinnas ja andis Postimehe ajakirjanikule Kristina Herodesele intervjuu. Peter Franzén on üks läbi aegade suuremaid Soome filmitähti, keda teab ja tunnustab ka Hollywoo...
Loe edasi
03-12-2018

Ajaloolise filmi TUHK LUMEL rahvusvaheline esilinastus

29. novembril toimus PÖFF-i raames Coca-Cola Plazas ajaloolise draama TUHK LUMEL rahvusvaheline esilinastus. Filmi esitlesid Tallinnas näitleja Peter Franzén, filmi lavastaja Marius Markevicius ja produtsent Žilvinas Naujokas. Seansijärgselt oli kõigil võimalus filmitegijatele küsimusi esitada, et saad...
Loe edasi
31-10-2018

Kuula animafilmi PISIPÄKK tunnuslugu Helena Pruuli esituses

Ilmunud on praegu kinodes linastuva animeeritud seiklusfilmi PISIPÄKK (Smallfoot) tunnuslugu ''Wonderful Life'' (''Imeline elu''), milles lauldakse 28 keeles! Eestikeelsed read lennutab imearmsas loos laia maailma Helena Pruuli, kes annab filmi eestikeelses versioonis oma hääle tegelaskujule Meechee. ...
Loe edasi
19-10-2018

Seiklusfilmi "Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd" piletimüük on alanud...

Ootus on peaaegu möödas, sest müügile on jõudnud maagilise seiklusfilmi ‘’Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd" eellinastuste kinopiletid.  Kui soovid olla, aga esimeste seas, kes kauaoodatud suurfilmi näeb, siis kraba piletid 13. novembril toimuvale eksklusiivsele &lsq...
Loe edasi
21-08-2018

MEG - ekraanil ja elus

Siit leiad seitse põnevat fakti hiiglaslikust haist Megalodonist, kes saabub kinoekraanidele juba selle nädala reedel (24.08), kui esilinastub efektne ulmemärul MEG. 1) Megalodonid surid välja arvatavalt 2 miljoni aasta eest. 2) Megalodonidel oli viis rida hambaid, iga hammas sama suur kui inimese labakäsi. K&otild...
Loe edasi
02-08-2018

Baltikumi suurim filmilevitaja ACME Film astus filmitootjate ridadesse

19-aastase rahvusvaheliste kinofilmide levitamise kogemusega Baltikumi levifirma ACME Film alustas kinofilmide tootmist. Esimene mängufilm filmitakse Leedus ja on mõeldud just Leedu kinopubliku naerutamiseks. Tegemist on komöödiaga “Ir visi jų vyrai“ (“Ja kõik nende mehed”), mis rä&aum...
Loe edasi
05-03-2018

Tänavused Oscarid on jagatud!

4. märtsi toimus Los Angeleses pidulik 90. Oscari gala, mille õhtujuhiks oli järjekordselt Jimmy Kimmel. Suurimaks võitjaks osutus sel aastal film VEE PUUDUTUS, mis pälvis kokku neli Oscarit. Linateos võidutses nii parima filmi, parima režissööri, parima filmimuusika kui ka parima kunstnikut&ou...
Loe edasi
22-02-2018

ACME Filmiga 10 aastat väärt filmielamusi Eestis

2008. aasta novembris jõudis kinoekraanidele Eestis ja ülemaailmselt üliedukaks kujunenud “Videviku” saaga esimene film, mis oli ühtlasi esimeseks märgiliseks filmiks 2008. aasta veebruaris asutatud ACME Film Eesti kinolevis. Algselt DVD-filmide turundamisega tegelenud ACME Film Eesti on kümne tegevus...
Loe edasi
19-02-2018

2018. aasta BAFTA auhinnad on jagatud

Selle aastased Briti filmi- ja telekunsti akadeemia auhindade võitjad on selgunud. Autasusid antakse välja 1948. aastast ning tänavu toimus auhinnagala juba 71. korda. ACME Filmi levist pärit filmid võitjate hulgas on: PARIM KOHANDATUD KÄSIKIRI KUTSU MIND OMA NIMEGA (James Ivory) Luca Guadagnino...
Loe edasi
29-01-2018

LA LA LAND: CALIFORNIA UNISTUSED võitis kaks Grammyt!

ACME Filmi levist pärit kuus Oscarit ja palju muid erinevaid auhindu võitnud romantiline muusikafilm LA LA LAND: CALIFORNIA UNISTUSED täiendas täna öösel oma auhinnakogu. Film pälvis 60. Grammy muusikaauhindade galal kuldse grammofoni kahes kategoorias – parim kogumik-soundtrack visuaalmeediale ja parim h...
Loe edasi
23-01-2018

2018. aasta Oscarite nominatsioonid on selgunud!

Tänavused Oscarite nominendid on selgunud. Allpool on toodud ülevaade nendest Oscaritele kandideerivatest filmidest, mis on pärit ACME Film levist. Christopher Nolani lavastatud sõjafilm DUNKIRK pälvis kokku kaheksa nominatsiooni, sealhulgas nii parima filmi kui ka parima režissööri kategooriates. ...
Loe edasi
10-01-2018

2018. aasta BAFTA (Briti filmi- ja telekunsti akadeemia auhinnad) nominendid on...

Suurbritannias välja antavad BAFTA auhinnad avalikustasid tänavused nominendid. Meil on hea meel jagada teiega ACME Filmi levist pärit filme, mis on nomineeritud erinevates kategooriates. Christopher Nolani lavastatud ajalooline põnevik ''Dunkirk'' pälvis lausa kaheksa nominatsiooni. Samuti on alates 19. ...
Loe edasi
04-01-2018

Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aastaauhinnad on selgunud

Täna jagati Sõpruse kinos välja Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aastaauhinnad, nende hulgas aasta parima Eesti filmi preemia Neitsi Maali.  Tänavu juba 25. korda välja antav Neitsi Maali on kõige pikaajalisem ja järjepidevam filmiauhind Eestis.  Aasta levifilmide TOP 10 hulka pä&aum...
Loe edasi
15-12-2017

Ahistamisskandaalist nimekaimudeni – 6 põnevat fakti filmi „Kogu maailma raha“ ...

Detsembri lõpus jõuab kinodesse krimipõnevik KOGU MAAILMA RAHA („All the Money in the World“), mis jutustab tõsielul põhineva loo – 1973. aastal rööviti miljardärist USA ärimehe Jean Paul Getty 16-aastane pojapoeg ning kuigi tegemist oli ühe maailma rikkaima inimese...
Loe edasi