See / It

Esilinastus Eestis - 08-09-2017
Režissöör: Andrés Muschietti
Stsenarist: Stephen King, Gary Dauberman, Chase Palmer, Cary Joji Fukunaga
Näitlejad: Bill Skarsgård, Finn Wolfhard, Javier Botet, Nicholas Hamilton
Kirjeldus:
Hõljud ka sina!!!

Andy Muschietti („Mamma”) lavastatud New Line Cinema õuduspõnevik “See” põhineb ülimenukal samanimelisel Stephen Kingi romaanil, mis on juba aastakümneid lugejais õudu tekitanud.

Seitse noort Maine’s Derrys elavat heidikut kutsuvad end Luuserite klubiks. Igaüks neist on kohalike kiusajate sihtmärgiks saanud omal põhjusel… ja nad kõik on näinud oma suurimaid hirme ellu ärkamas kujumoondajana, kelle nimeks on See.

Derry on olnud selle olendi jahimaaks linna rajamisest peale. Ta ilmub iga 27 aasta tagant maa-alusest kanalisatsioonist päevavalgele, et toituda linna laste hirmudest. Luuserite klubi koondab jõud, et ületada omaendi hirmud ja peatada tapatalgud, mis algasid vihmasel päeval, kui väike poiss paberlaevukest otsides kanalisatsiooniauku… ja otse kloun Pennywise’i käte vahele kukub.

 „See” pahalast Pennywise’i kehastab Bill Skarsgård („Lahkulööja sari: Murdmatu”, “Plahvatuslik blond”). Filmis astuvad üles ka noored näitlejad Jaeden Lieberher (“Midnight Special”), Jeremy Ray Taylor (“Alvin ja koopaoravad: Oravad rattas”), Sophia Lillis (“37”), Finn Wolfhard (telesari “Stranger Things”), Wyatt Oleff (“Galaktika valvurid”), Chosen Jacobs (peagi linastuv “Cops and Robbers”), Jack Dylan Grazer (“Halloweeni lood”) ja Nicholas Hamilton (“Kapten Fantastiline”) ja filmidebüüdi teeb Jackson Robert Scott.

Muschietti lavastatud filmi stsenaariumi loojad on Chase Palmer, Cary Fukunaga ja Gary Dauberman.  Roy Lee, Dan Lin, Seth Grahame-Smith, David Katzenberg ja Barbara Muschietti on filmi produtsendid. Tegevprodutsendid on Richard Brener, Dave Neustadter, Walter Hamada, Marty P. Ewing, Doug Davison, Jon Silk ja Niija Kuykendall.


 Filmi operaator on Chung-Hoon Chung (“Mina, Earl ja surmasuus tüdruk”, „Vana poiss“), kunstnik Claude Paré (“Ahvide planeedi sünd”), monteerija  Jason Ballantine (“Mad Max: Raevu tee”) ja kostüümikunstnik Janie Bryant (telesari “Pöörased”). Muusika lõi Benjamin Wallfisch („Annabelle: Loomine“).

Ühes Warner Bros. Picturesiga toob New Line Cinema Vertigo Entertainment/Lin Pictures/Katzsmith Production  „See” kinodesse kõikjal maailmas.  

www.Itthemovie.com

 

 


Žanr: draama, õudus, põnevik /
See
See
See