Magnettorm / Geostorm

Esilinastus Eestis - 20-10-2017
Režissöör: Danny Cannon, Dean Devlin
Näitlejad: Gerard Butler, Abbie Cornish, Ed Harris, Eugenio Derbez
Kirjeldus:
Kui ennenägematud looduskatastroofid planeeti ähvardasid, kogunesid maailmajuhid, et luua kliima kontrollimiseks ja inimeste ohutuse tagamiseks keerukas satelliitide võrgustik. Kuid midagi läks valesti ja Maad kaitsma loodud süsteem hakkas seda hoopis ründama. Tõelise ohu tuvastamiseks tuleb joosta ajaga võidu, enne kui ülemaailmne supertorm kogu maamuna tühjaks pühib.

Põnevik “Magnettorm” on režissöör Dean Devlini (stsenarist/produtsent “Iseseisvuspäev”) esimene mängufilm, mille peaosades näeb Gerard Butlerit (“Olümpos on langenud”, “300”), Jim Sturgessi (“Pilveatlas”), Abbie Cornishit (“Kõrvalnähud”), Alexandra Maria Larat (“Võidu nimel”), Daniel Wu’d (“Raudrusikatega mees”, “Warcraft: algus”) ning Oscarile kandideerinud Ed Harrist (“Tunnid”, “Apollo 13”) ja Andy Garciat (“Ristiisa 3”).

Butler kehastab teadlast Jake’i, kes ühes venna Maxiga, keda mängib Sturgess, saab ülesandeks satelliidiprogrammi probleem lahendada. Cornish on salateenistuse agent Sarah Wilson, Lara kosmosejaama juhtiv astronaut Ute Fassbinder, Wu Hongkongis baseeruv Dutch Boy programmi juhendaja Cheng, Garcia USA president Andrew Palma ning Harris riigisekretär Leonard Dekkom. Filmis astuvad veel üles Adepero Oduye (“Suur vale”, “12 aastat orjana”), Amr Waked (“Lucy”, “Süriaana”), Robert Sheehan (“Surmav arsenal: Luude linn”, “Musta nõia aasta”) ja Eugenio Derbez (“Juhend pole kaasas”).

Filmi stsenaariumi autorid on Dean Devlin ja Paul Guyot, produtsendid Skydance’i David Ellison, Devlin, ja Skydance’i Dana Goldberg. Tegevprodutsendid on  Herbert W. Gains ja Electric Entertainmenti Marc Roskin. Kaasprodutsendid on Electric Entertainmentist Rachel Olschan ja Cliff Lanning.

Kaadritetagusesse meeskonda kuulusid operaator Roberto Schaefer (“Avastades Eikunagimaad”, “Agent 007: veidi lohutust”), kunstnik-lavastaja Kirk M. Petruccelli (“Rünnak Valgele Majale”), kostüümikunstnik Susan Matheson (“Suur vale”, “Turvamaja”) ja visuaalefektide koordinaator Jeffrey A. Okun (“Titaanide kokkupõrge”, “Päev, kui maailm jäi seisma”).

Warner Bros. Picturesi ja Skydance’i “Magnettorm” valmis koostöös Skydance’i ja Electric Entertainmentiga. Warner Bros. Pictures toob filmi 3D-s ja 2D-s valitud kinodesse ja IMAX-i 20. oktoobrist 2017.

www.geostorm-movie.net

 
Žanr: põnevik, märul, ulme /
Magnettorm
Magnettorm
Magnettorm
Magnettorm