Kuningas Arthur: Mõõga legend / King Arthur: Legend Of The Sword

Esilinastus Eestis - 12-05-2017
Režissöör: Guy Ritchie
Produtsent: Akiva Goldsman, Guy Ritchie, David Dobkin, Lionel Wigram, Joby Harold, Bruce Berman, Steve Clark-Hall, Max Keene, Tory Tunnell
Stsenarist: Guy Ritchie, Lionel Wigram, Joby Harold
Näitlejad: Jude Law, Charlie Hunnam, Annabelle Wallis
Kirjeldus:
Tunnustatud filmitegija Guy Ritchie rõõmustab vaatajaid oma dünaamilise stiiliga eepilises seiklusmärulis „Kuningas Arthur: Mõõga legend“. Film, mille nimirollis astub üles Charlie Hunnam, on ikonoklastiline versioon klassikalisest Excaliburi müüdist ja Arthuri teekonnast tänavatelt troonile.

Kui lapseeas Arthuri isa mõrvatakse, haarab võimu Arthuri onu Vortigern (Jude Law). Oma sünniõigusest ilma jäetud Arthuril pole aimugi, kes ta tegelikult on, ja ta peab üles kasvama äärelinna tänavate rasketes tingimustes. Aga kui ta mõõga kivist välja tõmbab, keerab see ta elu pea peale, ja ta peab tunnustama oma tõelist pärandit, meeldigu see talle või mitte.

Lisaks peaosades mängivatele Hunnamile (telesari „Anarhia pojad“) ja Law’le („Külmale mäele“, „Andekas härra Ripley“) astuvad filmis üles Astrid Bergès-Frisbey („Kariibi mere piraadid: Võõrastel vetel“) Mage’i rollis, Oscarile kandideerinud Djimon Hounsou („Vereteemant“, „Ameerikas“) Bedivere’i rollis, Aidan Gillen (HBO telesari „Troonide mäng“) Goosefat Billi rollis ja Eric Bana („Star Trek“) Arthuri isa, kuningas Uther Pendragoni rollis.

Lavastaja on Guy Ritchie („Koodnimi U.N.C.L.E.“, „Sherlock Holmesi“ filmid), stsenaariumi kirjutasid David Dobkini („Kohtunik“) ja Joby Haroldi loo põhjal Guy Ritchie, Lionel Wigram ja Joby Harold („Ärkvel“). Filmi produtseerisid Oscari võitnud Akiva Goldsman („Piinatud geenius“, „Ma olen legend“), Joby Harold, Tory Tunnell („Ärkvel“, „Pühanarkarid“) ning „Koodnimi U.N.C.L.E“ ja „Sherlock Holmesi“ filmide produtsendid Steve Clark-Hall, Guy Ritchie ja Lionel Wigram. Vastutavad produtsendid olid David Dobkin ja Bruce Berman.

Ritchie loomingulises meeskonnas lõid kaasa kaks korda Oscarile kandideerinud operaator John Mathieson („Gladiaator“, „Ooperifantoom“), Oscarile kandideerinud kunstnik Gemma Jackson („Avastades Eikunagimaad“), monteerija James Herbert („Koodnimi U.N.C.L.E“, „Homse piiril“), kostüümikunstnik Annie Symons (Masterpiece’i teatri „Suured lootused“), grimeerija ja juuksur Christine Blundell („Härra Turner“, „Sherlock Holmesi“ filmid) ja Oscarile kandideerinud eriefektide kunstnik Nick Davis („Pimeduse rüütel“). Muusika autor on Daniel Pemberton („Koodnimi U.N.C.L.E“).

Warner Bros. Pictures esitleb koos Village Roadshow Picturesi, Weed Road/Safehouse Pictures Productioni ja Ritchie/Wigram Productioniga Guy Ritchie filmi „Kuningas Arthur: Mõõga legend“. Film jõuab kinodesse 12. mail 2017. Filmi levitab Põhja-Ameerikas Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Entertainment Company ning mõnes piirkonnas ka Village Roadshow Pictures.

 

Vaata ka filmi kodulehte: kingarthurmovie.net
Žanr: draama, seiklus, märul / Keel: Inglise /