Murdepunkt / Point Break

Esilinastus Eestis - 01-01-2016
Režissöör: Ericson Core
Produtsent: Kurt Wimmer, Broderick Johnson
Stsenarist: Kurt Wimmer
Näitlejad: Ray Winstone, Edgar Ramirez, Teresa Palmer, Luke Bracey, Delroy Lindo
Kirjeldus:
Kiires ja adrenaliinirohkes märulipõnevikus „Murdepunkt“ imbub noor FBI agent Johnny Utah (Luke Bracey) põnevust otsivate eliitatleetide riukalikku tiimi, mida juhib karismaatiline Bodhi (Edgar Ramirez). Sportlasi kahtlustatakse terves reas väga ebatavaliselt toime pandud kuritegudes. 

Salaja ja oma elu ohtu seades püüab Utah tõestada, et nemad ongi uskumatuna näivate kuritegude taga.

Film on pilgeni täis hulljulgeimat atleetlikkust, mida kinolinal eales nähtud.  Neid seikluslikke vägitükke teevad eliitsportlased, kes esindavad maailma parimaid surfareid, tiibkostüümiga lendajaid, püstloodis lumelaudureid, kaljuronijaid ja ülikiireid mootorrattureid.

„Murdepunktis“ esinevad Édgar Ramírez („00.30“, „Bourne’i ultimaatum“, „Šaakal Carlos“) Bodhi rollis ja Luke Bracey („G.I. Joe: Kättemaks“, „Novembrimees“) Johnny Utah’ rollis. Lisaks teevad kaasa Teresa Palmer („Soojad kehad“), Delroy Lindo („Sahara“, „Kadunud 60 sekundiga“) ja Ray Winstone („Noa laev“, „Kahe tule vahel“). Lavastaja on Ericson Core („Võitmatu“).

Stsenaariumi kirjutas Kurt Wimmer („Agent Salt“, „Seaduskuulelik kodanik“), loo autoriteks on Rick King ja W. Peter Iliff ning Kurt Wimmer.  Produtseerisid Alconi juhatajad Andrew A. Kosove ja Broderick Johnson koos John Baldecchi, David Valdese, Christopher Taylori ja Kurt Wimmeriga. Film põhineb linateosel „Murdepunkt“, mille kirjutasid W. Peter Iliff ja Rick King. Vastutavad produtsendid olid John McMurrick, Dan Mintz, Wu Bing, Robert L. Levy ja Peter Abrams; kaasprodutsentidena osalesid Henning Molfenter, Charlie Woebcken ja Christopher Fisser.

Filmis kaskadööritrikke tegevad ekstreemsportlased on surfarid Laird Hamilton, Sebastian Zietz, Makua Rothman, Billy Kemper, Brian Keaulana, Ahanu Tson-dru, Ian Walsh, Laurie Towner, Dylan Longbottom, Albee Layer, Bruce Irons, Tikanui Smith ja Tuhiti Humani; lumelaudurid Xavier De Le Rue, Louis Vito, Christian Haller, Lucas DeBari ja Ralph Backstrom; rulasõitjad Bob Burnquist ja Eric Koston; mootorratturid Riley Harper ja Oakley Lehman; tiibkostüümiga lendajad Jon Devore, Julian Boulle, Noah Bahnson, Jhonathan Florez ja Mike Swanson ning konsultant Jeb Corliss; ja mägironija Chris Sharma.

Episoodilise rolli teevad DJ-d Steve Aoki, Seth Troxler and The Art Department ning spordikommentaator ja saatejuht Sal Masekela.

Lavastaja Ericson Core, kes oli operaatoriks filmides „Võitmatu“, „Kiired ja vihased“ ja „Arved klaariks“, on ka „Murdepunkti“ operaator. Loomingulisse tiimi kuuluvad veel filmikunstnik  Udo Kramer („Nordwand“, „Arst“); monteerijad Thom Noble („Thelma & Louise“, võitnud Oscari „Tunnistaja“ eest), Gerald B. Greenberg (võitnud Oscari „Prantsuse sidemehe“ eest), ja John Duffy (National Geographicu „Kosmos: Aegruumi odüsseia“); Oscarile kandideerinud kostüümikunstnik Lisy Christl („Anonüümne“, „Rünnak Valgele Majale“); helilooja Tom Holkenberg („Mad Max: „Raevu tee“); ja Oscariga pärjatud eriefektide looja John Nelson („Gladiaator“). 

„Murdepunkti“ inspiratsiooniks on 1991. aasta hittfilm, mille peaosades olid Patrick Swayze ja Keanu Reeves. See tuleb ekraanidele 3D formaadis alates 1. jaanuarist 2016.
Žanr: kriminaalfilm, põnevik, märul / Keel: Inglise /
Murdepunkt
Murdepunkt
Murdepunkt
Murdepunkt